• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku AIU

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem AIU. Jeżeli chcesz otworzyć plik AIU, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku AIU

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Advanced Installer Updates Configuration Format Caphyon

Co to jest plik AIU?

Plik konfiguracyjny zawierający informacje o aktualizacji programu zainstalowanej w programie Advanced Installer. Zazwyczaj dostarczane klientom za pośrednictwem strony internetowej firmy oferującej oprogramowanie. Służy do sprawdzania, czy użytkownicy mają najnowszą wersję zainstalowanego oprogramowania i czy są aktualizowane w razie potrzeby.

Pliki AIU są zapisywane w formacie zwykłego tekstu i rozpoczynają się od wiersza:

Aiu.

Wszystkie pliki AIU zawierają nazwę programu, adres URL najnowszego instalatora, rozmiar pliku i ścieżkę do katalogu instalacyjnego. Mogą również zawierać opis instalatora, listę funkcji, poprawek błędów, klucza rejestru i liczby bieżącej wersji.

updates.Aiu - plik konfiguracyjny, który zwykle jest pobierany bezpośrednio z witryny

Jak otworzyć plik AIU?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku AIU jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi AIU z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem AIU którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik AIU

Inne problemy z plikiem AIU

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem AIU nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami AIU:

  • plik AIU którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku AIU z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik AIU nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik