• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku AIN

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem AIN. Jeżeli chcesz otworzyć plik AIN, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku AIN

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
ArcView Attribute Index Format Valve

Co to jest plik AIN?

Plik danych gry wykorzystywany w grach opracowanych przez firmę Source, stworzony przez firmę Valve, silnik do gier dla osób wykonujących jedną osobę (FPS). Magazynuje siatkę nawigacyjną, która składa się z punktów i połączonych linii, które tworzą potencjalne ścieżki przechodniowe dla bohaterów sztucznej inteligencji (NP) lub "boty". używany do nawigacji w czasie rzeczywistym i ruchu dla graczy komputerowych AI.

Oryginalny nodegraf jest tworzony przy użyciu składnika Projektant poziomu w SDK silnika źródłowego, który jest nazywany edytorem młotków. Po zakończeniu plik AIN jest automatycznie kompilowany przez silnik Source podczas ładowania gry. Skompilowany plik AIN jest zapisywany w katalogu mapsgraphs w katalogu instalacyjnym gry.

Silnik Valve Source jest używany do gier takich jak Half-Life 2 i Team Fortress 2.

Jak otworzyć plik AIN?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku AIN jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi AIN z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem AIN którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik AIN

Inne problemy z plikiem AIN

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem AIN nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami AIN:

  • plik AIN którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku AIN z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik AIN nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik