• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku AIC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem AIC. Jeżeli chcesz otworzyć plik AIC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku AIC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Advanced Image Coding Format N/A

Co to jest plik AIC?

Plik obrazu bitmapowego zakodowany w programie Advanced Image Coding. Używa algorytmu kompresji, który łączy w sobie standardy JPEG i H.264. Podobnie do formatu JPEG 2000 (.JP2), ale oferuje wyższą wydajność kompresji i skalowalność.

AIC może również oznaczać "Apple Intermediate Codec" - kodek wideo używany przez oprogramowanie firmy Apple. Pliki te zazwyczaj mają rozszerzenie .MVV.

Jak otworzyć plik AIC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku AIC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi AIC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem AIC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik AIC

Inne problemy z plikiem AIC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem AIC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami AIC:

  • plik AIC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku AIC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik AIC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik