• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku AHK

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem AHK. Jeżeli chcesz otworzyć plik AHK, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku AHK

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
AutoHotkey Script Format AutoHotkey

Co to jest plik AHK?

Plik AHK to skrypt utworzony za pomocą narzędzia AutoHotkey, programu służącego do automatyzacji powtarzających się zadań w systemie Windows. Jest zapisywany jako zwykły plik tekstowy i zawiera linie kodu, które można wykonać za pomocą klawisza Autokrotka (AutoHotkey.Exe).

Skrypty AutoHotkey mogą także zawierać klawisze skrótu (używane do skrótów klawiaturowych) i hotstrings, które automatycznie zastępują pewne łańcuchy tekstowe podczas wpisywania.

Jak otworzyć plik AHK?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku AHK jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi AHK z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem AHK którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik AHK

Inne problemy z plikiem AHK

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem AHK nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami AHK:

  • plik AHK którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku AHK z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik AHK nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik