• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku AFS

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem AFS. Jeżeli chcesz otworzyć plik AFS, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku AFS

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
STAAD.foundation Project Format Bentley Systems

Co to jest plik AFS?

Plik AFS to projekt stworzony przez STAAD.Foundation, program CAD przeznaczony do projektowania i analizy fundamentów konstrukcyjnych. Zawiera składniki fundamentu i ich właściwości fizyczne i może obejmować płyty betonowe, siatki i gleby. Pliki AFS mogą być wykorzystane do analizy strukturalnej solidności projektu.

Pliki AFS zostały zastąpione plikami SFA z wydaniem wersji 7. Także firma STAAD.Foundation została przemianowana na STAAD Foundation Advanced wraz z wydaniem.

Jak otworzyć plik AFS?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku AFS jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi AFS z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem AFS którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik AFS

Inne problemy z plikiem AFS

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem AFS nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami AFS:

  • plik AFS którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku AFS z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik AFS nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik