• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ADE

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ADE. Jeżeli chcesz otworzyć plik ADE, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ADE

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Access Compiled Project Format Microsoft

Co to jest plik ADE?

Plik projektu bazy danych utworzony przez program Microsoft Access, desktop database. Zawiera wszystkie dane zapisane w projekcie .ADP, z wyjątkiem modułów napisanych w języku programowania Visual Basic for Applications (VBA), a kod źródłowy jest usuwany.

Pliki ADE są również kompresowane tak, aby zmniejszyć rozmiar pliku i zoptymalizować wydajność w programie Access. Nawet przy kompilacji plików i kompilacji kodu źródłowego wszystkie składniki bazy danych w pliku ADE zachowują się w taki sam sposób jak istniejący plik projektu programu ADP.

Projekty ADE pomagają chronić zastrzeżony kod źródłowy VBA, nie pozwalając na przeglądanie lub edytowanie oryginalnego kodu źródłowego.

Jak otworzyć plik ADE?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ADE jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ADE z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ADE którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ADE

Inne problemy z plikiem ADE

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ADE nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ADE:

  • plik ADE którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ADE z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ADE nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik