• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku AAX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem AAX. Jeżeli chcesz otworzyć plik AAX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku AAX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Audible Enhanced Audio Format Audible

Co to jest plik AAX?

Multimedialny format audiobooku cyfrowego opracowany przez firmę Audible. Może być używany przez książki audio dostępne z Audible.Com, AudibleKids i iTunes Store. Podobnie do standardowego pliku audiobooka .AA, ale może zawierać inne funkcje, takie jak obrazy i linki.

Ponieważ pliki AAX obsługują obrazy, często są one używane w książkach dla dzieci. AudibleKids ma dwa rodzaje zaawansowanych audiobooków: Książki obrazkowe i powieści graficzne. Obrazy są automatycznie wyświetlane, gdy użytkownik słucha historii.

Pliki AAX mogą być odtwarzane przez iTunes, a także obsługiwane przez Apple iPod i Amazon Kindle 2. Zanim jednak odtwarzane pliki użytkownicy potrzebują konta Audible.Com, co wymaga opłaty abonamentowej.

Jak otworzyć plik AAX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku AAX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi AAX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem AAX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik AAX

Inne problemy z plikiem AAX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem AAX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami AAX:

  • plik AAX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku AAX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik AAX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku AAX
AAX do MP3