• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku 7Z

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem 7Z. Jeżeli chcesz otworzyć plik 7Z, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku 7Z

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
7-ZIP Compressed 7z Archive Format 7-Zip

Co to jest plik 7Z?

Plik 7Z to skompresowane archiwum utworzone przy użyciu narzędzia do kompresji plików 7-Zip firmy Igor Pavlov. Wykorzystuje kompresję LZMA typu open-source, która ma wysoki współczynnik kompresji i może obejmować silne szyfrowanie AES-256 (256-bitowe). Plik obsługuje nazwy plików Unicode, kompresję nagłówków archiwum i rozmiar plików do 16000000000 GB.

Podczas kompresji 7z domyślnie używa metody LZMA, format 7z obsługuje również metody kompresji PPMD, BCJ, BCJ2, BZip2 i Deflate.

Archiwizator plików 7-Zip jest dostępny bezpłatnie pod adresem 7-Zip.Org.

Jak otworzyć plik 7Z?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku 7Z jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi 7Z z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem 7Z którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik 7Z

Inne problemy z plikiem 7Z

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem 7Z nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami 7Z:

  • plik 7Z którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku 7Z z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik 7Z nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku 7Z
7Z do ZIP7Z do 001