• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku 1

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem 1. Jeżeli chcesz otworzyć plik 1, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku 1

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Unix Unformatted Manual Page N/A

Co to jest plik 1?

Plik 1 jest stroną podręczną (lub "man page") używaną przez narzędzie Man, program Unix służący do przeglądania podręczników użytkownika. Zawiera dokumentację tekstową oddzieloną na kilka segmentów i ograniczoną przez standardowe znaczniki. 1 pliki są używane do przechowywania instrukcji obsługi poziomu 1.

Instrukcje obsługi poziomu 1 opisują ogólne polecenia systemu operacyjnego Unix. Są one przechowywane w plikach zawierających nazwę polecenia, a następnie rozszerzenie ".1". Na przykład instrukcja podręcznika "cmd_example" miałaby nazwę pliku "cmd_example.1".

Ponieważ strony podręcznika użytkownika Unix są przechowywane w formacie zwykłego tekstu, można je tworzyć i edytować za pomocą dowolnego edytora tekstu.

Pliki stron manx Unix są zwykle kompresowane do plików .GZ i mają rozszerzenie ".Gz.1". Strony manekinów Unix korzystają także z rozszerzeń ".2" do "innych sekcji" .8 Na przykład rozszerzenie ".2" jest używane do dokumentacji System Calls.

Jak otworzyć plik 1?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku 1 jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi 1 z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem 1 którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik 1

Inne problemy z plikiem 1

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem 1 nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami 1:

  • plik 1 którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku 1 z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik 1 nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik