• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie pliku GRB

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem GRB. Jeżeli chcesz otworzyć plik GRB, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku GRB
Pełna nazwa pliku Producent Popularity
GRIB Meteorological Data Format World Meteorological Organization

Co to jest plik GRB?

Plik danych meteorologicznych utworzony w formacie GRIdded Binary. Mogą zawierać zarówno dane historyczne, jak i prognozowane. Może określać temperaturę, wilgotność, opad i setki innych czynników. Służy do wymiany danych pogodowych pomiędzy systemami oprogramowania.

Jak otworzyć plik GRB?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku GRB jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi GRB z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem GRB którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik GRB
Inne problemy z plikiem GRB

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem GRB nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami GRB:

  • plik GRB którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku GRB z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik GRB nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik