• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ZIX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ZIX. Jeżeli chcesz otworzyć plik ZIX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ZIX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
WinZix Compressed Archive Format WinZix

Co to jest plik ZIX?

Archiwum plików skompresowane przy użyciu kompresji WinZix. Roszczenia o wyższym współczynniku kompresji i szybszej kompresji niż porównywalne narzędzia do archiwizacji plików.

WinZix jest znany z zainstalowania programów szpiegujących na komputerach i może nie kompresować plików. Dlatego nie zaleca się używania WinZix.

Jak otworzyć plik ZIX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ZIX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ZIX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ZIX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ZIX

Inne problemy z plikiem ZIX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ZIX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ZIX:

  • plik ZIX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ZIX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ZIX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik