• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ZIF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ZIF. Jeżeli chcesz otworzyć plik ZIF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ZIF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Zooming Interface Format Zoomorama

Co to jest plik ZIF?

Plik obrazu rastrowego zapisany w formacie wielkoformatowego powiększenia obrazu wykorzystywanym przez oprogramowanie Zoomorama. Zaprojektowany, aby umożliwić łatwą manipulację obrazami HD.

Obrazy z ZIF można tworzyć za pomocą programu ZoomCreator i oglądać w witrynie Zoomorama do roku 2010, kiedy to zostało przerwane.

Jak otworzyć plik ZIF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ZIF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ZIF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ZIF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ZIF

Inne problemy z plikiem ZIF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ZIF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ZIF:

  • plik ZIF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ZIF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ZIF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik