• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ZABW

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ZABW. Jeżeli chcesz otworzyć plik ZABW, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ZABW

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
G-Zipped AbiWord Document Format AbiSource

Co to jest plik ZABW?

Skompresowany dokument utworzony przez firmę AbiWord, edytor tekstów open source. Zawiera dokument .ABW, który został skompresowany przy użyciu kompresji Gzip. Różnice między plikiem .BZABW, który jest kompresowany przy użyciu kompresji Bzip2.

Pliki ZABW są przydatne do zmniejszenia rozmiaru dokumentów AbiWord, które są przechowywane przy użyciu nieskompresowanego tekstu XML.

Jak otworzyć plik ZABW?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ZABW jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ZABW z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ZABW którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ZABW

Inne problemy z plikiem ZABW

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ZABW nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ZABW:

  • plik ZABW którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ZABW z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ZABW nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik