• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku YENC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem YENC. Jeżeli chcesz otworzyć plik YENC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku YENC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
YEnc Encoded Archive N/A

Co to jest plik YENC?

Kodowany plik, który został przetworzony z binarnego na tekst za pomocą kodowania yEnc. Zawiera mniej napowietrznych niż pliki Base64 i uuencode (.UUE), co pozwala na wydajniejsze kodowanie.

Metoda kodowania yEnc jest wykorzystywana głównie do kodowania plików binarnych wysyłanych przez protokół Usenet i poczty e-mail. Z tego powodu pliki yEnc zawierają również sumę kontrolną CRC, która zapewnia, że ​​plik nie jest uszkodzony podczas procesu transferu.

Pliki YEnc mogą mieć rozszerzenie .YNC.

Jak otworzyć plik YENC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku YENC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi YENC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem YENC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik YENC

Inne problemy z plikiem YENC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem YENC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami YENC:

  • plik YENC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku YENC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik YENC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik