• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku XWB

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem XWB. Jeżeli chcesz otworzyć plik XWB, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku XWB

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
XACT Wave Bank Format Microsoft

Co to jest plik XWB?

Kolekcja fali lub plików dźwiękowych, utworzona przy użyciu technologii XACT (Microsoft Cross-Platform Audio Creation Tool). Logicznie zgrupowane w pojedynczym pliku przez projektanta dźwięku, dzięki czemu można je zintegrować z grą wideo.

XACT obsługuje zarówno banki pamięci (zazwyczaj używane do efektów dźwiękowych), jak i banki fal radiowych (często używane w muzyce w tle). Pliki audio mogą być zapisywane w formacie .WAV, .AIFF, XMA, xWMA i ADPCM.

Jak otworzyć plik XWB?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku XWB jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi XWB z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem XWB którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik XWB

Inne problemy z plikiem XWB

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem XWB nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami XWB:

  • plik XWB którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku XWB z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik XWB nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik