• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku XVA

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem XVA. Jeżeli chcesz otworzyć plik XVA, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku XVA

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Citrix Xen Virtual Appliance Format Citrix

Co to jest plik XVA?

Plik używany przez XenCenter, narzędzie do administrowania oprogramowaniem do wirtualizacji XenServer. Zapisuje wszystkie dane dla "wirtualnego urządzenia", czyli wirtualnej maszyny, która zawiera wstępnie zainstalowany system operacyjny i aplikacje. Służy do importowania, eksportowania i inicjowania urządzeń wirtualnych.

Pliki XVA obejmują zarówno informacje o konfiguracji urządzenia wirtualnego, jak i obrazy dysku używane do maszyny wirtualnej. Citrix używa otwartego formatu maszyny wirtualnej (OVF) dla maszyn wirtualnych.

Możesz zaimportować urządzenie wirtualne w XenCenter, wybierając Plik i rarr. Importuj, klikając Przeglądaj ..., a następnie wybierając plik XVA. Możesz wyeksportować urządzenie wirtualne, wybierając Tools & rarr. Narzędzia dla urządzeń wirtualnych & rarr. Eksportuj urządzenie ....

Jak otworzyć plik XVA?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku XVA jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi XVA z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem XVA którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik XVA

Inne problemy z plikiem XVA

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem XVA nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami XVA:

  • plik XVA którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku XVA z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik XVA nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik