• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku XSN

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem XSN. Jeżeli chcesz otworzyć plik XSN, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku XSN

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Office InfoPath Template Form Format Microsoft

Co to jest plik XSN?

Szablon formularza używany przez program Microsoft InfoPath, program do projektowania i tworzenia formularzy. Zapisano jako skompresowany plik .CAB (cabinet), który zawiera wiele plików.

Pliki XSN zawierają plik schematu (.XSD), arkusz stylów .XSL, pliki skryptów .JS lub .VBS oraz pliki graficzne używane przez interfejs formularza. Poszczególne pliki można wyodrębnić z plików XSN, wybierając Plik i rarr. Wyodrębnianie plików formularzy w programie InfoPath.

Jak otworzyć plik XSN?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku XSN jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi XSN z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem XSN którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik XSN

Inne problemy z plikiem XSN

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem XSN nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami XSN:

  • plik XSN którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku XSN z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik XSN nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku XSN
XSN do PDF