• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku XSF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem XSF. Jeżeli chcesz otworzyć plik XSF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku XSF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Office InfoPath Format Microsoft

Co to jest plik XSF?

Plik używany przez program InfoPath, program służący do tworzenia formularzy. Określa treść, właściwości i strukturę szablonu formularza (plik .XSN). Przechowywany jako jeden z plików wewnątrz szablonu XSN. Spełnia schemat InfoPath XSF (plik .XSD) opublikowany przez firmę Microsoft.

Większość plików XSF jest generowana i utrzymywana automatycznie przez oprogramowanie InfoPath. Czasem jednak twórcy ręcznie edytują pliki XSF w celu rozszerzenia funkcjonalności szablonów formularzy.

Jak otworzyć plik XSF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku XSF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi XSF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem XSF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik XSF

Inne problemy z plikiem XSF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem XSF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami XSF:

  • plik XSF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku XSF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik XSF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik