• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku XSD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem XSD. Jeżeli chcesz otworzyć plik XSD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku XSD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
XML Schema Description Format N/A

Co to jest plik XSD?

Definiuje elementy i atrybuty mogą pojawić się w dokumencie XML. Definiuje również relacje elementów i jakie dane mogą być zapisane w nich. Napisane w języku schematu XML w języku W3C.

Pliki XSD mogą być używane jako alternatywa dla plików definicji typu dokumentu (.DTD) dla definiowania schematów XML.

Jak otworzyć plik XSD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku XSD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi XSD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem XSD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik XSD

Inne problemy z plikiem XSD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem XSD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami XSD:

  • plik XSD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku XSD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik XSD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik