• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku XQ

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem XQ. Jeżeli chcesz otworzyć plik XQ, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku XQ

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
XQuery Format The W3C XML Query Working Group

Co to jest plik XQ?

Plik napisany przy użyciu języka XQuery, języka używanego do wyszukiwania i manipulowania danymi ze źródeł danych XML. Zawiera kod źródłowy, który czyta i wydziela informacje przy użyciu modelu danych logicznych utworzonego z źródła danych XML. Używany w różnych produktach WWW i stacjonarnych do obsługi zawartości XML.

Podczas odczytywania danych z źródła danych XQuery działa na poziomie modelu danych logicznych. Dlatego też, oprócz bezpośrednich źródeł danych XML, XQuery może być używany do interpretowania danych z relacyjnych baz danych i repozytoriów obiektów. Jednak te inne źródła muszą zawierać odpowiednie oprogramowanie pośredniczące do prezentowania danych źródłowych jako XML.

Jak otworzyć plik XQ?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku XQ jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi XQ z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem XQ którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik XQ

Inne problemy z plikiem XQ

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem XQ nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami XQ:

  • plik XQ którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku XQ z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik XQ nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik