• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku XPR

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem XPR. Jeżeli chcesz otworzyć plik XPR, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku XPR

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
PTC Pro/ENGINEER Part Format Parametric Technology

Co to jest plik XPR?

Plik utworzony przez Pro / ENGINEER, program przeznaczony do projektowania produktów 3D. Zawiera instancję pliku części (.PRT), definiującego określone parametry dla części rodzajowej.

Pliki XPR przyspieszają ładowanie wystąpienia części, ponieważ program Pro / ENGINEER nie musi najpierw wczytywać wszystkich informacji o części geometrii "drzewa genealogicznego" i "ogólnej".

Pliki XPR mogą być ładowane przez program Adobe Acrobat Pro Extended, który obejmuje obsługę kilku typów grafiki 3D. Mogą nie być obsługiwane przez standardową wersję programu Acrobat Pro.

Jak otworzyć plik XPR?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku XPR jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi XPR z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem XPR którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik XPR

Inne problemy z plikiem XPR

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem XPR nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami XPR:

  • plik XPR którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku XPR z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik XPR nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik