• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku XPDL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem XPDL. Jeżeli chcesz otworzyć plik XPDL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku XPDL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
XPDL Module Workflow Management Coalition

Co to jest plik XPDL?

Proces biznesowy utworzony dla oprogramowania TIBCO iProcess lub Business Studio (BPM). Zawiera kod napisany w języku XPDL, języku definicji procesu XML. Zawiera jeden lub więcej procesów, które można dodać do modelu biznesowego iProcess lub Business Studio.

Format XPDL został znormalizowany przez Koalicję Zarządzania Workflow, globalną organizację osób fizycznych i grup zaangażowanych w zarządzanie przepływem pracy w biznesie. Dlatego pliki XPDL mogą być obsługiwane przez inne aplikacje BPM oprócz protokołu iProcess i Business Studio.

Jak otworzyć plik XPDL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku XPDL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi XPDL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem XPDL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik XPDL

Inne problemy z plikiem XPDL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem XPDL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami XPDL:

  • plik XPDL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku XPDL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik XPDL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik