• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku XMCDZ

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem XMCDZ. Jeżeli chcesz otworzyć plik XMCDZ, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku XMCDZ

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
PTC Mathcad Compressed Worksheet Format Parametric Technology Corporation

Co to jest plik XMCDZ?

Arkusz bazujący na XML utworzony za pomocą programu Mathcad, program do tworzenia obliczeń inżynierskich i naukowych. Mogą zawierać elementy matematyczne i tekstowe. Podobny do pliku .XMCD, ale zapisany w formacie skompresowanym.

Jak otworzyć plik XMCDZ?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku XMCDZ jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi XMCDZ z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem XMCDZ którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik XMCDZ

Inne problemy z plikiem XMCDZ

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem XMCDZ nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami XMCDZ:

  • plik XMCDZ którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku XMCDZ z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik XMCDZ nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik