• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku XLTM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem XLTM. Jeżeli chcesz otworzyć plik XLTM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku XLTM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Excel 2007/2010 Open XML Macro-enabled Workbook Template Format Microsoft

Co to jest plik XLTM?

Plik szablonu utworzony przez program Microsoft Excel, arkusz kalkulacyjny. Zawiera ustawienia domyślne i właściwości układu arkusza kalkulacyjnego z funkcją makr. Służy do utworzenia nowej skoroszytu z funkcją makra (pliku .XLSM), która wykorzystuje format Open XML, który został wprowadzony w programie Microsoft Office 2007.

Pliki XLTM można otwierać w programie Excel 2007 lub nowszym w systemie Windows lub Excel 2008 lub nowszym w systemie Mac. Mogą być również otwierane przez poprzednie wersje programu Excel z obsługą elementów Open XML.

Różnica między plikami XLTM i .XLTX polega na tym, że pliki XLTX nie mogą być używane do generowania arkuszy kalkulacyjnych, które umożliwiają makra.

Jak otworzyć plik XLTM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku XLTM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi XLTM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem XLTM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik XLTM

Inne problemy z plikiem XLTM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem XLTM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami XLTM:

  • plik XLTM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku XLTM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik XLTM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik