• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku XLK

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem XLK. Jeżeli chcesz otworzyć plik XLK, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku XLK

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Excel Backup Format Microsoft

Co to jest plik XLK?

Plik kopii zapasowej utworzony przez program Microsoft Excel, arkusz kalkulacyjny. Zawiera kopię zapasową pliku .XLS. Służy do odzyskiwania danych arkusza kalkulacyjnego w przypadku utraty lub uszkodzenia pliku arkusza kalkulacyjnego.

Pliki XLK są używane przez program Excel 2000 i starsze. Mogą być jednak nadal otwarte w programie Excel 2007.

Jak otworzyć plik XLK?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku XLK jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi XLK z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem XLK którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik XLK

Inne problemy z plikiem XLK

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem XLK nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami XLK:

  • plik XLK którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku XLK z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik XLK nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik