• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku XIF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem XIF. Jeżeli chcesz otworzyć plik XIF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku XIF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
ScanSoft Pagis Format Nuance Communications

Co to jest plik XIF?

Plik XIF (eXtended Image Format) utworzony pierwotnie dla skanera ScanSoft Pagis. Zaprojektowany jako rozszerzenie formatu .TIFF do przechowywania dokumentów tekstowych jako obrazów. Rozdzielanie obrazu na cztery warstwy: Warstwa tekstowa do rozpoznawania znaków optycznych (OCR) Warstwa dla kolorów tekstu Kolorowa warstwa segmentów obrazu Warstwa tła Warstwa skanera ScanSoft to teraz Nuance Communications. Format plików XIF jest nadal obsługiwany przez niektóre aplikacje Nuance.

Jak otworzyć plik XIF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku XIF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi XIF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem XIF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik XIF

Inne problemy z plikiem XIF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem XIF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami XIF:

  • plik XIF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku XIF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik XIF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik