• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku XDP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem XDP. Jeżeli chcesz otworzyć plik XDP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku XDP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Acrobat XML Data Package Format Adobe Systems

Co to jest plik XDP?

Plik XML utworzony w formacie XML Data Package, formacie plików opracowanym przez firmę Adobe Systems do pakowania danych PDF do plików XML. Zawiera całą zawartość dokumentu PDF zawierającą dane formularza i szablonu. Mogą zawierać sekcje szyfrowane znakami dla zawartości binarnej.

Format XDP umożliwia przekształcenie pliku PDF w format XML i zapisanie go w formacie PDF bez utraty informacji. Umożliwia także programowi XML odczytywanie danych PDF.

Pliki XDP są obsługiwane przez program Adobe Reader, Adobe Acrobat, Adobe LiveCycle i inne programy Adobe.

Jak otworzyć plik XDP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku XDP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi XDP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem XDP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik XDP

Inne problemy z plikiem XDP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem XDP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami XDP:

  • plik XDP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku XDP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik XDP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik