• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku XDB

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem XDB. Jeżeli chcesz otworzyć plik XDB, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku XDB

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Norton AntiVirus Update Format Symantec

Co to jest plik XDB?

Plik bazy danych wirusów używany przez program Symantec AntiVirus, program antywirusowy. Zawiera zaktualizowane definicje wirusów. Służy do rozpowszechniania definicji wirusów w Internecie, gdy odkryte są nowe wirusy.

Pliki XDB są zwykle pobierane przez serwer Symantec AntiVirus w sieci firmowej, a następnie dystrybuowane do programów klienckich jako pliki .VDB.

Jak otworzyć plik XDB?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku XDB jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi XDB z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem XDB którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik XDB

Inne problemy z plikiem XDB

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem XDB nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami XDB:

  • plik XDB którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku XDB z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik XDB nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik