• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku XBM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem XBM. Jeżeli chcesz otworzyć plik XBM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku XBM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
X Windows System Bitmap Image N/A

Co to jest plik XBM?

Obraz bitmapowy używany przez system X Window (X11), graficzny interfejs użytkownika (GUI) używany do zarządzania komputerami z klientami sieciowymi. Zapisuje obraz monochromatyczny zapisany jako zwykły tekst w języku programowania C.

Obrazy XBM są kompilowane przez kompilator C zamiast programu graficznego. Są one używane do przechowywania bitmapy ikon i kursorów dla X11.

Jak otworzyć plik XBM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku XBM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi XBM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem XBM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik XBM

Inne problemy z plikiem XBM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem XBM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami XBM:

  • plik XBM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku XBM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik XBM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku XBM
XBM do ART