• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku XBA

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem XBA. Jeżeli chcesz otworzyć plik XBA, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku XBA

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
OpenOffice.org Basic Module Format Oracle

Co to jest plik XBA?

Biblioteka aplikacji lub makro używana przez OpenOffice.Org, pakiet narzędziowy o otwartym kodzie źródłowym. Zawiera funkcjonalność składnika i jest zapisywany w języku programowania OpenOffice.Org Basic. Służy do przechowywania kodu źródłowego dodatkowego oprogramowania.

Biblioteka OpenOffice.Org składa się z pliku XBA i innych plików konfiguracyjnych, które określają zawartość i elementy interfejsu użytkownika dla składnika. Nazwa pliku XBA odpowiada nazwie modułu.

OpenOffice.Org Podstawowe pliki, które zawierają szyfrowany i chroniony hasłem kod źródłowy, używają rozszerzenia .PBA.

Jak otworzyć plik XBA?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku XBA jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi XBA z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem XBA którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik XBA

Inne problemy z plikiem XBA

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem XBA nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami XBA:

  • plik XBA którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku XBA z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik XBA nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik