• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku XAR

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem XAR. Jeżeli chcesz otworzyć plik XAR, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku XAR

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Xara Vector Drawing Format MAGIX

Co to jest plik XAR?

Format wektorowy używany przez Xara Xtreme i jego poprzedników, Xara X, CorelXARA i Xara Photo & Graphic Designer. Również stworzony przez Xara Designer Pro. Może być używany do edycji zdjęć, tworzenia ilustracji i tworzenia grafiki internetowej. Poprzednio znany jako format pliku Flare.

Xara została przejęta przez MAGIX w 2007 roku. MAGIX wydała Xara Xtreme 5 jako następcę MAGIX Xtreme Photo & Graphic Designer, a następnie wydała Xara Photo & Graphic Designer 6 jako następcę Xara Xtreme 5.

Jak otworzyć plik XAR?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku XAR jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi XAR z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem XAR którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik XAR

Inne problemy z plikiem XAR

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem XAR nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami XAR:

  • plik XAR którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku XAR z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik XAR nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik