• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku XAN

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem XAN. Jeżeli chcesz otworzyć plik XAN, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku XAN

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Worms 3D Map Format Team17 Software

Co to jest plik XAN?

Plik mapy używany przez niektóre gry Worms, w tym Worms 3D i Worms Mayhem. Zapisuje trójwymiarową geometrię mapy i zawiera takie funkcje, jak tereny, budynki i woda.

Robaki potrafią tworzyć mapy na dzień, wieczór i noc, używając niestandardowych plików cieniujących (.Csh), które są instalowane w tym samym katalogu, co mapy. Na przykład mapa DEMO_Mission.Xan zawiera odpowiednie pliki, DEMO_MissionDAY.Csh, DEMO_MissionEVENING.Csh i DEMO_MissionNIGHT.Csh.

Jak otworzyć plik XAN?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku XAN jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi XAN z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem XAN którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik XAN

Inne problemy z plikiem XAN

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem XAN nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami XAN:

  • plik XAN którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku XAN z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik XAN nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik