• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku WZ

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem WZ. Jeżeli chcesz otworzyć plik WZ, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku WZ

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
MapleStory Game Data Archive NEXON

Co to jest plik WZ?

Archiwum gier używane przez MapleStore, dwuwymiarowy MMORPG (masywna gra wieloosobowa online w rolach). Może przechowywać kilka typów danych gry, w tym audio, mapy i informacje o postaci. Używany zarówno do oryginalnych plików instalacyjnych MapleStory, jak i do aktualizacji gry.

Przykłady plików WZ MapleStory to Base.Wz, Character.Wz, Map.Wz i Sound.Wz.

Rozszerzeniem WZ jest "Wizet", czyli nazwa koreańskiej firmy, która opracowała MapleStory.

Jak otworzyć plik WZ?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku WZ jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi WZ z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem WZ którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik WZ

Inne problemy z plikiem WZ

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem WZ nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami WZ:

  • plik WZ którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku WZ z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik WZ nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik