• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku WSF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem WSF. Jeżeli chcesz otworzyć plik WSF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku WSF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Windows Scripting Format Microsoft

Co to jest plik WSF?

Plik WSF jest skryptem wykonywalnym dla systemu Windows, który może zawierać procedury JScript i VBScript i może zawierać elementy XML. Pliki WSF działają samoczynnie, jeśli jest zainstalowany język WScript lub CScript.

Bądź ostrożny podczas pracy z nieznanymi plikami WSF. Nie otwieraj ich, chyba że możesz zweryfikować ich integralność, ponieważ mogą zawierać wirusy.

Jak otworzyć plik WSF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku WSF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi WSF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem WSF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik WSF

Inne problemy z plikiem WSF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem WSF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami WSF:

  • plik WSF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku WSF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik WSF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik