• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku WSDL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem WSDL. Jeżeli chcesz otworzyć plik WSDL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku WSDL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Visual Studio Web Service Description Language Format W3C

Co to jest plik WSDL?

Plik informacyjny zapisany w formacie XML WSDL, który jest utrzymywany przez W3C.Org. Zawiera opisy "portów" lub punktów końcowych sieci, w Internecie lub w innej sieci. Często używane do publikowania danych kanałów i specyfikacji do zdalnego dostępu do aplikacji.

Pliki WSDL opisują informacje takie jak typy (definicje typu danych), wiadomości (dane przesyłane), operacje (akcje) i protokoły używane przez usługę. Często jednak opisują te informacje na abstrakcyjnym poziomie. Z tego powodu pliki WSDL zazwyczaj wymagają innego pliku, który zapewnia powiązania parametrów usługi. Pozwala to na wykorzystanie plików WSDL z wieloma różnymi powiązaniami.

Do łączenia się z usługami WSDL można wykorzystać dowolną liczbę technologii. Na przykład pliki WSDL są używane przez aplikacje ASP.NET, C / C ++ i Java.

Program Visual Studio firmy Microsoft zawiera program o nazwie Narzędzie Języków opisu usług internetowych (Wsdl.Exe), które można wykorzystać do tworzenia plików WSDL.

Jak otworzyć plik WSDL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku WSDL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi WSDL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem WSDL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik WSDL

Inne problemy z plikiem WSDL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem WSDL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami WSDL:

  • plik WSDL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku WSDL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik WSDL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik