• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku WSD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem WSD. Jeżeli chcesz otworzyć plik WSD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku WSD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
WordStar 2000 Document Micropro International

Co to jest plik WSD?

Dokument stworzony przez firmę WordStar, program do edytowania tekstów w systemie DOS używany w latach osiemdziesiątych. Zawiera dane dokumentu i formatowanie układu strony. Służy do przechowywania tekstu za pomocą edytora WYSIWYG DOS.

WordStar przestaje być rozwijany, wspierany lub sprzedawany i jest uważany za porzucony. Jednak program Corel WordPerfect może nadal otwierać pliki WSD.

Jak otworzyć plik WSD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku WSD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi WSD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem WSD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik WSD

Inne problemy z plikiem WSD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem WSD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami WSD:

  • plik WSD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku WSD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik WSD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik