• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku WSC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem WSC. Jeżeli chcesz otworzyć plik WSC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku WSC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Windows Scripting Component Format Microsoft

Co to jest plik WSC?

Obiekt skryptowy w formacie XML zawierający właściwości i / lub metody. Mogą być odwołane przez jeden lub więcej skryptów. Obsługuje różne języki programowania, w tym VBScript (.VBS), Active Server Pages (.ASP) i wiele innych języków.

Pliki WSC umożliwiają programistom tworzenie wielokrotnego użycia komponentów modelu obiektowego (COM). Te komponenty umożliwiają komponenty oprogramowania komunikujące się ze sobą oraz z usługami świadczonymi przez system operacyjny Windows.

Jak otworzyć plik WSC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku WSC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi WSC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem WSC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik WSC

Inne problemy z plikiem WSC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem WSC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami WSC:

  • plik WSC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku WSC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik WSC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik