• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku WPM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem WPM. Jeżeli chcesz otworzyć plik WPM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku WPM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Corel WordPerfect Macro Format Corel

Co to jest plik WPM?

Plik makra utworzony przez program WordPerfect, edytor tekstu, który jest częścią pakietu WorPerfect Office firmy Corel. Zawiera skrypty, które są zapisywane lub zapisywane w języku skryptowym PerfectScript, Corel.

Pliki WPM są używane do automatyzacji powtarzających się zadań, takich jak wstawianie znaków specjalnych lub wypełnianie i formatowanie tabel. Są one często nazywane "makrem naciśnięcia klawiszy", ponieważ funkcje można uruchamiać naciskając kombinację klawiszy.

Jak otworzyć plik WPM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku WPM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi WPM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem WPM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik WPM

Inne problemy z plikiem WPM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem WPM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami WPM:

  • plik WPM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku WPM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik WPM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik