• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku WPG

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem WPG. Jeżeli chcesz otworzyć plik WPG, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku WPG

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Corel WordPerfect Graphic Format Corel

Co to jest plik WPG?

Grafika stworzona przez program WordPerfect, edytor tekstu. Może zawierać zarówno dane wektorowe, jak i bitmapowe i może zawierać do 256 kolorów. Może również zawierać informacje Encapsulated PostScript (.EPS). Często używany do zdjęć clipartów, które są osadzone w dokumentach edytora tekstów.

Format WPG jest używany głównie przez WordPerfect i jest obsługiwany przez inne aplikacje Corel, takie jak PaintShop Pro i CorelDRAW Graphics Suite. Darmowe programy, które mogą otwierać pliki WPG i konwertować je do innych formatów graficznych, to Inkscape i Perfectspot. Projekt Libwpg udostępnia również darmową bibliotekę C ++ do konwersji grafiki WPG na inne formaty.

Jak otworzyć plik WPG?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku WPG jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi WPG z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem WPG którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik WPG

Inne problemy z plikiem WPG

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem WPG nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami WPG:

  • plik WPG którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku WPG z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik WPG nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik