• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku WMP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem WMP. Jeżeli chcesz otworzyć plik WMP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku WMP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Windows Media HD Photo Format Microsoft

Co to jest plik WMP?

Windows Media Photo lub "WMPhoto", format obrazu opracowany przez firmę Microsoft. Zapisuje obraz rastrowy w formacie podobnym do pliku .JPG. Obsługuje czarno-białe, RGB, CMYK lub wielokanałowe formaty graficzne. Zapewnia również kompresję stratną i bezstratną, zoptymalizowaną pod kątem zdjęć cyfrowych.

Pliki WMP korzystają również z rozszerzenia .WDP.

Windows Media Photo jest teraz znany jako HD Photo, który używa rozszerzenia .HDP.

Jak otworzyć plik WMP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku WMP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi WMP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem WMP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik WMP

Inne problemy z plikiem WMP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem WMP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami WMP:

  • plik WMP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku WMP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik WMP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik