• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku WMA

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem WMA. Jeżeli chcesz otworzyć plik WMA, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku WMA

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Windows Media Audio Microsoft

Co to jest plik WMA?

Plik WMA to plik audio zapisany w formacie zastrzeżonym dla systemów zaawansowanych (ASF) opracowanym przez firmę Microsoft. Zawiera obiekty Windows Media Audio i metadanych, takie jak tytuł, artysta, album i gatunek utworu. Pliki WMA są podobne do plików .MP3 i są wykorzystywane głównie do transmisji strumieniowej muzyki z sieci.

ASF to zastrzeżony cyfrowy format audio i wideo firmy Microsoft. Jeśli zawiera program Windows Media Video zamiast Windows Media Audio, używa rozszerzenia .WMV. Pliki WMA i WMV są takie same jak pliki .ASF, ale są powszechnie używane.

Program Microsoft Windows Media Player 9 był ostatnią wersją programu Windows Media Player opracowaną dla systemu Mac OS X. Użytkownicy z systemem Mac mogą używać programu Flip4Mac WMV (znanego także jako Microsoft Windows Media Components for QuickTime) do odtwarzania plików WMA. Pliki wideo Windows Media korzystają z rozszerzenia .WMV.

Jak otworzyć plik WMA?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku WMA jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi WMA z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem WMA którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik WMA

Inne problemy z plikiem WMA

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem WMA nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami WMA:

  • plik WMA którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku WMA z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik WMA nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku WMA
WMA do MP3WMA do AACWMA do AC3WMA do AMRWMA do CDAWMA do FLAWMA do FLACWMA do M4AWMA do M4RWMA do MOVWMA do MP4WMA do OGGWMA do WAVWMA do WMV