• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku WLMP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem WLMP. Jeżeli chcesz otworzyć plik WLMP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku WLMP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Windows Live Movie Maker Video Project Format Microsoft

Co to jest plik WLMP?

Plik WLMP to plik projektu filmu stworzony przez program Windows Live Movie Maker, który umożliwia użytkownikom tworzenie własnych filmów i pokazów slajdów. Zawiera przejścia filmowe, muzykę i efekty, a także linki do cyfrowych zdjęć lub filmów. Pliki WLMP są używane do tworzenia filmów, ale nie zawierają rzeczywistego filmu wideo.

Pliki WLMP służą do tworzenia osobistych plików wideo do udostępniania znajomym i rodzinie. Mogą być eksportowane do plików .WMV, publikowanych w YouTube i nagrane na płyty DVD.

Program Windows Live Movie Maker został początkowo udostępniony w 2000 roku w ramach pakietu oprogramowania Windows Essentials. Jest on przede wszystkim używany do tworzenia i edytowania plików wideo, a następnie udostępniania ich na YouTube, Facebook, Vimeo, Flickr lub OneDrive. W 2012 r. System Windows wycofał nazwę usługi Windows Live i program stał się znany jako Windows Movie Maker.

Jak otworzyć plik WLMP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku WLMP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi WLMP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem WLMP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik WLMP

Inne problemy z plikiem WLMP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem WLMP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami WLMP:

  • plik WLMP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku WLMP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik WLMP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku WLMP
WLMP do MP4