• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku WIZ

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem WIZ. Jeżeli chcesz otworzyć plik WIZ, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku WIZ

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Office Wizard Format Microsoft

Co to jest plik WIZ?

Plik kreatora używany przez programy Microsoft, takie jak Microsoft Word. Zawiera makra, szablony i elementy interfejsu użytkownika. Służy do obsługi użytkowników poprzez szereg kroków w wypełnianiu złożonego lub powtarzającego się zadania. Może być tworzony jako dodatek do programów firmy Microsoft.

Pliki WIZ można tworzyć w programie Microsoft Word, otwierając nowy szablon dokumentu, tworząc nowe makra, zapisując szablon jako plik .DOT, a następnie zmieniając rozszerzenie ".Dot" na ".Wiz". Wbudowane pliki WIZ mogą być modyfikowane przez edycję kodu makr.

Niektóre makra wbudowane makra są chronione przez szyfrowanie i nie mogą być modyfikowane.

Jak otworzyć plik WIZ?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku WIZ jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi WIZ z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem WIZ którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik WIZ

Inne problemy z plikiem WIZ

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem WIZ nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami WIZ:

  • plik WIZ którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku WIZ z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik WIZ nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik