• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku WIM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem WIM. Jeżeli chcesz otworzyć plik WIM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku WIM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Windows Imaging Format Archive Format Microsoft

Co to jest plik WIM?

Plik WIM jest zapisywany w formacie obrazowania plików, który został wprowadzony w systemie Windows Vista. Umożliwia umieszczenie pojedynczego obrazu dysku na wielu platformach komputerowych. Pliki WIM są używane do zarządzania plikami, takimi jak sterowniki, aktualizacje i składniki bez uruchamiania obrazu systemu operacyjnego.

Obrazy WIM mogą zawierać wiele obrazów dysku, które można montować jako nowe woluminy w systemie Windows. Mogą być również uruchamiane, co oznacza, że ​​komputer może uruchamiać się z obrazu dysku.

Jak otworzyć plik WIM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku WIM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi WIM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem WIM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik WIM

Inne problemy z plikiem WIM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem WIM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami WIM:

  • plik WIM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku WIM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik WIM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik