• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku WEA

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem WEA. Jeżeli chcesz otworzyć plik WEA, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku WEA

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Ecotect Weather Format Autodesk

Co to jest plik WEA?

Plik danych o pogodzie wykorzystywany przez Autodesk Ecotect, program do analizy budynku służący do projektowania budynków energooszczędnych. Może być również otwarty przy użyciu narzędzia Weather Tool, programu służącego do analizowania i wizualizacji godzinowych danych o klimacie.

Pliki WEA zawierają informacje o wzorach pogody i są wykorzystywane do celów symulacji. Są zapisywane w formacie binarnym, które można otworzyć tylko za pomocą oprogramowania Autodesk.

Autodesk nabył program Ecotect z Square One Research w 2008 roku. Jednak w 2015 roku Ecotect Analysis przestał być dostępny.

Jak otworzyć plik WEA?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku WEA jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi WEA z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem WEA którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik WEA

Inne problemy z plikiem WEA

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem WEA nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami WEA:

  • plik WEA którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku WEA z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik WEA nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik