• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku WDP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem WDP. Jeżeli chcesz otworzyć plik WDP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku WDP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Windows Media HD Photo Microsoft

Co to jest plik WDP?

Skompresowany format rastrowy opracowany przez firmę Microsoft. Podobnie do formatu .JPG, ale korzysta z wyższego stopnia kompresji i obsługuje zarówno kompresję stratną, jak i bezstratną. Używany głównie do cyfrowych zdjęć o wysokiej rozdzielczości. Może być używany z kilkoma produktami firmy Microsoft, w tym przeglądarką zdjęć systemu Windows, programem Windows Live Movie Maker (WLMM) i programem Microsoft Word.

Format Windows Media Photo został przeniesiony na format HD Photo, który używa rozszerzenia pliku .HDP.

Jak otworzyć plik WDP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku WDP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi WDP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem WDP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik WDP

Inne problemy z plikiem WDP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem WDP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami WDP:

  • plik WDP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku WDP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik WDP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik