• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku WDL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem WDL. Jeżeli chcesz otworzyć plik WDL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku WDL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
World Definition Language Script Conitec Datasystems

Co to jest plik WDL?

Skrypt napisany w języku definicji świata (WDL). Służy do programowania gier w 3D Gamestudio (3DGS), programie do tworzenia gier. Zawiera kod źródłowy programu i może odwoływać się do innych plików WDL.

Pliki WDL są zapisywane w formacie tekstowym, który można otwierać i edytować za pomocą edytora tekstu. Większość gier 3DGS jest teraz zaprogramowanych w skrypcie C.

Jak otworzyć plik WDL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku WDL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi WDL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem WDL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik WDL

Inne problemy z plikiem WDL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem WDL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami WDL:

  • plik WDL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku WDL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik WDL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik