• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku WCD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem WCD. Jeżeli chcesz otworzyć plik WCD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku WCD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Works Calendar Format Microsoft

Co to jest plik WCD?

Plik utworzony przez składnik kalendarza programu Microsoft Works, który umożliwia użytkownikom zarządzanie harmonogramami osobistymi. Zawiera terminy, daty i inne ważne wydarzenia. Zapisane domyślnie z nazwą pliku Mswkscal.Wcd.

Jak otworzyć plik WCD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku WCD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi WCD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem WCD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik WCD

Inne problemy z plikiem WCD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem WCD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami WCD:

  • plik WCD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku WCD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik WCD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik