• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku WBFS

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem WBFS. Jeżeli chcesz otworzyć plik WBFS, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku WBFS

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Nintendo Wii Backup Format System Format Waninkoko

Co to jest plik WBFS?

Alternatywny format obrazu dysku Wii zaprojektowany przez twórców Wii homebrew. Zawiera obraz gry Wii, który można załadować na partycję WBFS. Służy do przechowywania gier Wii na urządzeniach Secure Digital (SD) lub USB, które sformatowano w formacie WBFS.

Po zapisaniu plików WBFS na zewnętrznym urządzeniu można je uruchomić na Wii za pomocą narzędzia USB Loader, aplikacji, która ładuje obrazy dysku WBFS. Proces ten jest jednak nieoficjalny i nie jest wspierany przez producenta.

Pliki WBFS mogą być znacznie mniejsze niż gra Wii, ponieważ nie przechowują wyściółki, która jest na dyskach Wii.

Wiithon może otwierać pliki WBFS, a także konwertować je na pliki .ISO.

Jak otworzyć plik WBFS?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku WBFS jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi WBFS z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem WBFS którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik WBFS

Inne problemy z plikiem WBFS

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem WBFS nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami WBFS:

  • plik WBFS którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku WBFS z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik WBFS nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik