• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku WAX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem WAX. Jeżeli chcesz otworzyć plik WAX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku WAX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Windows Media Audio Redirector Format Microsoft

Co to jest plik WAX?

Plik skrótu audio używany przez program Windows Media Player, domyślny program odtwarzania multimediów w systemie Windows. Zapisuje skrót do pliku Windows Media Audio (.WMA) w Internecie. Zapisano w formacie zwykłego tekstu i zawiera lokalizację adresu URL pliku audio, ale nie dane audio.

Jak otworzyć plik WAX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku WAX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi WAX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem WAX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik WAX

Inne problemy z plikiem WAX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem WAX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami WAX:

  • plik WAX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku WAX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik WAX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik